Εκπαιδευτική εκδρομή 1ετών φοιτητών AthensMBA 2024

Με πολλή μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε η εκπαιδευτική εκδρομή των πρωτοετών φοιτητών του Athens MBA στις  16-17 Φεβρουαρίου 2024 στην Πάτρα.

Οι φοιτητές συνοδευόμενοι από τους διευθυντές του προγράμματος Καθηγητές κ.κ. Ελένη Σαλαβού και Κωνσταντίνο Κηρυττόπουλο, είχαν την ευκαιρία να συμμετέχουν σε ένα πλούσιο πρόγραμμα εκπαιδευτικών επισκέψεων και δραστηριοτήτων που περιλάμβανε:

• Επίσκεψη στις εγκαταστάσεις  την Coffee Island με ξενάγηση στην παραγωγική μονάδα και παρουσίαση της εταιρείας και των πρωτοβουλιών κυκλικής οικονομίας και βιώσιμης ανάπτυξης.
  • Επίσκεψη στις εγκαταστάσεις της Achaia Clauss, με ξενάγηση στα κελάρια, ενημέρωση για την ιστορία του Οινοποιείου και την τέχνη των βαρελοποιών και γευσιγνωσία.
  • Συμμετοχή σε σεμινάριο-εργαστήριο “Παίγνιο Προσομοίωσης Λήψης Επιχειρηματικών Αποφάσεων / Business Game” το οποίο συντόνισε ο απόφοιτος του προγράμματος και Επίκουρος Καθηγητής του Πανεπιστημίου Πατρών Παρασκευάς Γεωργίου.
  • Διαγωνισμός Ομάδων στο Patras Clue Escape Rooms, ένας πρωτότυπος και ευχάριστος τρόπος ομαδικής εργασίας και επίλυσης προβλημάτων

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες για την συμβολή τους στην δημιουργία όμορφου κλίματος και την επιτυχή πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής εκδρομής.