Διάκριση σε διαγωνισμό business Game ομάδας Athens MBA

Ομάδα του Athens MBA εκπροσωπώντας το ΕΜΠ, συμμετείχε στον διαγωνισμό ERPsim Competition for MBA/SCM students για την περιοχή EMEA South, καταλαμβάνοντας την πρώτη θέση!

Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε από το ERPsim Lab του Πανεπιστημίου του Μόντρεαλ και το SAP Next-Gen Community.

Στο πλαίσιο του διαγωνισμού ομάδες φοιτητών και φοιτητριών από μεταπτυχιακά προγράμματα των συμμετεχόντων χωρών, διαγωνίστηκαν στο logistics business game που έχει αναπτύξει το ERPsim Lab. Κύριο χαρακτηριστικό του παιγνίου ήταν ο εφοδιασμός της αγοράς με γαλακτοκομικά προϊόντα, λαμβάνοντας αποφάσεις για την τιμολογιακή πολιτική, τον εφοδιασμό της κεντρικής αποθήκης και τον ανεφοδιασμό από αυτή των περιφερειακών αποθηκών, ενώ η νικήτρια ομάδα ήταν αυτή που πέτυχε τα καλύτερα οικονομικά αποτελέσματα.

Η ομάδα του Athens MBA αποτελούνταν από το φοιτητή Γεώργιο Διανέλλο, τις φοιτήτριες Μαρία Χατζή και Αναστασία Μπινιάρη, ενώ την εκπαίδευση και καθοδήγηση της ομάδας είχαν αναλάβει οι διδάσκοντες του προγράμματος Δρ. Σωτήριος Γκαγιαλής και Δρ. Γεώργιος Παπαδόπουλος.

Συγχαρητήρια στην ομάδα για την πρωτιά!

MBA Team ERPsim edited 2
erpsim 1st place