ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΩΝ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΩΝ ΤΟΥ PMI ΣΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΡΓΩΝ

Την Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου οι φοιτητές του AthensMBA  είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν παρουσίαση σχετική με τις επαγγελματικές πιστοποιήσεις του PMI από αντιπροσωπεία του PMI Greece Chapter με εισηγητές τους κ.κ. Ηλία Ανδρίτσο, Δημήτρη Ντάσιο και Ζαχαρία Κυριακίδη.

Οι φοιτητές παρακολούθησαν  την παρουσίαση του PMI και των δράσεών του και στη συνέχεια παρουσιάστηκαν οι διαθέσιμες πιστοποιήσεις, το πως μπορεί κανείς να πιστοποιηθεί ως PMP, παραδείγματα ερωτήσεων, tips and tricks και εμπειρίες υποψηφίων που πέρασαν πρόσφατα τις εξετάσεις.

Στην εκδήλωση συμμετείχαν και υποστήριξαν και τα μέλη της εθελοντικής ομάδας της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, Ελισάβετ Γκολφινοπούλου (Athens MBA Alumni), Κωνσταντίνος Σιδέρης και Χαραλαμπία-Γεωργία Κορέα.

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε στο ΕΜΠ, στο πλαίσιο του μαθήματος «Διοίκηση Έργων» , κατόπιν πρόσκλησης του διδάσκοντα Καθ. Κωνσταντίνου Κηρυττόπουλου.

Γραμματεία: Ελευθερία-Ιωάννα Ξαγοράρη