Εκπαιδευτική εκδρομή AthensMBA 2023

Η εκπαιδευτική εκδρομή του AthensMBA πραγματοποιήθηκε το διάστημα 24-27 Μαΐου 2023 στην Φλωρεντία, όπου οι φοιτητές συνοδευόμενοι από τους διευθυντές του προγράμματος Καθηγητές κ.κ. Ελένη Σαλαβού και Κωνσταντίνο Κηρυττόπουλο, επισκέφθηκαν την Ιταλική εταιρεία παραγωγής μηχανών καφέ Espresso La Marzocco.  Η επίσκεψη περιλάμβανε παρουσίαση της ιστορικής διαδρομής της εταιρείας, ξενάγηση στον χώρο παραγωγής των μηχανών, καθώς και παρουσίαση του συστήματος διαχείρισης της εφοδιαστικής αλυσίδας της εταιρείας.

Κατά την διάρκεια της εκδρομής, οι φοιτητές είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν την πόλη της Φλωρεντίας μέσω οργανωμένης ξενάγησης καθώς και την ευρύτερη περιοχή της Τοσκάνης  με επίσκεψη σε βραβευμένο βιολογικό αμπελώνα και στις μεσαιωνικές πόλεις San Gimignano, Siena και Pisa.